آیا خنده بر شکل بینی جراحی شده تاثیر می گذارد؟

عضلات متعددی در بینی و صورت هستند که در هنگام ابراز احساسات مانند خنده موجب حرکت دادن نوک بینی به سمت پایین می شوند و این یکی از دلایل جراحی زیبایی بینی محسوب می شود و با برطرف شدن این مشکل یکی از مزایای بینی جراحی شده به شمار می رود.

روش های جراحی گوناگونی برای مقابله با پایین رفتن بینی وجود دارد. امروزه سعی بر این است که از روش هایی که متکی بر گسترش بافت ها ( بجای برداشتن و کم کردن بافت ها) است در جلوگیری از روند افت بینی مورد استفاده قرار می گیرد .

بدین ترتیب بافت هایی که از قسمت های اضافی و ناهنجار بینی برداشته می شوند، در جای مناسب در قسمت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند تا در مدت طولانی، حمایت اسکلتی بینی به وجه بهتری حفظ شود و بینی دچار افتادگی پس از گذشت مدت زمانی نشود. یک نمونه از کاربرد این روش ها، برداشتن تکه ای باریک از غضروف تیغه بینی و گذاشتن آن به عنوان ستون اصلی و پایه حمایتی بینی در قسمت فوقانی بینی است.

رواج روش های راینوپلاستی تقویتی که متکی بر بیشتر کردن اتکای بینی است، نکته ی مهمی درتکامل روشهای مدرن جراحی پلاستیک بینی میباشد. بیشتر عوارض طولانی مدت تنفسی و زیبایی از کاهش بینی و یا ور رفتن های های بیش از اندازه روی بافت های بینی بوجود می آید. تغییر شکل و زیبا ساختن بینی از طریق افزایش بافت بجای برداشتن آنها، یک راه منطقی جلوگیری از این گونه عوارض است.

بینی جراحی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *