بیوگرافی و معرفی دکتر سید علی بصام

دکتر سید علی بصام جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، فلوشیپ گوش
دوره تخصصی گوش و حلق و بینی را در سال ۱۳۸۸ با اخذ بورد تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانید.
وی در سال ۱۳۹۰ دوره فوق تخصصی اتولوژی را نیز در دانشگاه تهران آغاز و در سال ۱۳۹۱ فارغ التحصیل شد.

زیبایی بینی و صورت از دیدگاه دکتر سید علی بصام
زیبایی بینی و صورت در واقع تناسب و هماهنگی اجزاء آن است ، زیبایی از هزاران سال پیش مورد توجه نویسندگان ، هنرمندان و شعرا بوده است ، معیارهای زیبایی تحت تاثیر زمان و جغرافیا تعاریف متفاوتی دارد ، از جغرافیای ایران و خاورمیانه مردم ، بینی اغلب بزرگ ، با پوست ضخیم دارند ، مشکلات دیگری نظیر کجی بینی ، غیر قرینه بودن سوراخ های بینی ، نوک پایین بینی ، و… نیز در ایرانی ها شایع است. امروزه زیبایی شناسی به صورت یک دانش در آمده است که در آن برای اجزاء مختلف بینی و صورت تعاریف و فرمولهایی ارائه شده است ، اما همین قوائد تحت تاثیر مسائل نژادی ، فرهنگی و زمانی قرار میگیرد .
مثلا عده از متقاضیان جراحی زیبایی بینی در سال های گذشته تمایل به بینی های بسیار کوچک و سر بالا و قوس زیاد داشتند ، خوشبختانه در حال حاضر با گذر زمان و افزایش سطح فرهنگی و شناخت عمومی مردم نسبت به زیبایی ، تغییراتی در علایق و گرایش های بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی ایجاد شده است و روز به روز تمایل به فرم طبیعی بینی در حال افزایش است.

جلسات مشاوره قبل از عمل کاملا از نظر آشنایی بیمار و پزشک لازم است. در این جلسات پزشک ضمن اخذ شرح حال و معاینه کامل بینی و صورت نسبت به اهداف و محدودیت های عمل شرح کاملی به دست می آورد . در عین حال با روحیات و خواسته های بیمار نیز آشنا میشود ، این جلسات برای آشنایی خواسته های بیمار و همچنین توضیحات تکمیلی پزشک بر روی بینی و صورت بیمار یک الزام است.

دکتر سیدعلی-بصام