عوارض عمل زیبایی بینی

هر عملی که روی بدن انسان انجام شود ممکن است عوارضی را برای بیمار به وجود آورد. عمل زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته می توان با دقت و رعایت نکات و دستورات پزشک و همچنین انتخاب جراح باتجربه و ماهر عوارض عمل زیبایی بینی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

عوارضی که پس از جراحی زیبایی بینی به وجود می آید در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شود. این دو دسته شامل عوارض تنفسی و مشکلات ناشی از آن است و همچنین به وجود آمدن عوارض زیبایی می باشد.

مشکلات تنفسی بعد از عمل زیبایی بینی مشکلاتی را برای فرد به وجود می آید که از جمله آن ها می توان به: بروز چسبندگی در بینی، از بین نرفتن انحراف تیغه بینی و تنگ شدن سوراخ های بینی اشاره نمود. تنگ شدن سوراخ های بینی یکی از مشکلات شایع عمل زیبایی بینی است به همین دلیل است که بیماران به هیچ عنوان نباید برای کوچک کردن سوراخ بینی به جراح خود اصرار کنند.

یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی به وجود آید تنگ شدن دریچه داخلی بینی است. این مشکل به دلیل برداشتن بیش از اندازه غضروف ها و بافت های داخلی بینی به وجود می آید. به همین دلیل در زمان جراحی زیبایی بینی جراح باید دقت و مهارت لازم را داشته باشد تا غضروف های بینی را بیش از اندازه خارج نکند.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی به وجود آید عوارض زیبایی است. بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و یا برعکس افتادگی نوک بینی و همچنین باریک شدن نوک بینی می تواند مشکلات شایع جراحی زیبایی بینی باشد. همچنین فرو رفتگی پره های بینی، جدا شدن استخوان از غضروف پس از جراحی، انحراف تیغه بینی، زینی شدن بینی و یا قوز دار شدن بینی مشکلاتی هستند که بعد از جراحی ممکن است پیش آید به همین دلیل بیمار باید در انتخاب جراح متخصص دقت لازم را داشته باشد.

عوارض عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

دکتر سید علی بصام متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی یکی از جراحانی است که در این زمینه مهارت و تجربه کامل را دارد و افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند می توانند از تجربیات ایشان استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *