معاینه بینی گوشتی

در معاینه بینی گوشتی سوابق بیماری شما قبل از عمل جراحی بررسی و مشخص می شود برای این کار نیاز به گرفتن آزمایشات اساسی دارید . لازم است تا جراح قبل از عمل موارد بسیار مهمی را مورد بررسی قرار دهد :

معاینه‌ی مجراهای عبور هوا و انسدادها
معاینه ی دقیق بینی و تیغه ی آن
بررسی انحرافات و سوراخ های بینی

نکته : در صورتیکه بیمار پیش از این جراحی بینی داشته باشد و یا ضربه‌ای به بینی خورده باشد، در معاینه شرایط ویژه تری برای وی انجام خواهد شد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی باید از نظر موارد مشخصی مورد بررسی قرار بگیرد
این موارد شامل موارد ذیل میباشد :

اندازه
شکل
ضخامت و تقارن
وجود انحراف در تیغه
ضخامت پوست روی بینی
تقویت غضروف در بینی گوشتی

جراح بینی گوشتی پیش از هر اقدام نیاز دارد تا به خوبی غضروف های بیمار را مطالعه نماید و با پیوند گرافت های صحیح باعث تقویت غضروف های موجود بشود . زمانی که شما بینی گوشتی دارید ، این نوع بینی غضروف های ضعیفی دارد بنابراین نمی تواند پوست ضخیم و گوشت اطراف بینی را به خوبی به خود بچسباند ، به همین علت است که بینی های گوشتی اغلب بزرگ بوده و پره های پهنی دارند .

جراحی بینی گوشتی باعث می شود تا غضروف ها محکم و سخت شوند و بتوانند به خوبی تیغه های بینی را نمایان کنند ، تیغه های بینی بعد از جراحی بینی گوشتی صاف و موازی می شوند و معاینه بینی گوشتی توسط جراح ماهر باید انجام شود ، برای اینکه تغییرات اعمال شده برروی بینی گوشتی به خوبی مشخص شوند نیاز است تا پوست بینی گوشتی و نیز استخوان بندی آن نیز تغییرات لازم را داشته باشند.

زمانی غضروف ها تقویت می شوند و استحکام کافی برای نگهداری بینی را بدست می اورند که برای این کار از غضروف بینی خود فرد استفاده شود ، بعد از معاینه بینی گوشتی و جراحی بینی گوشتی خواهید دید که استخوان و تیغه ی میانی بینی به خوبی صاف و نازک شده است و تغییرات ایجاد شده در اطراف بینی مشخص خواهد بود .

تقویت غضروف ها در بینی های گوشتی باعث می شود که بینی بعد از عمل دچار افتادگی نشوند و تغییر فرم در آن ها دیده نشود .

به طور کلی در بیمارانی با اسکلت های ضعیف در ناحیه بینی برای تقویت،نخستین انتخاب غضروف خود بیمار است ، در صورتی که بیمار غضروف لازم برای جراحی را در اختیار نداشته باشد از ایمپلنت های مصنوعی استفاده می شود.

تزریق آمپول روی بینی

بعد از جراحی رینو پلاستی – جراحی بینی گوشتی یا استخوانی برای کاهش میزان تورم بینی نیاز است تا تمهیداتی انجام شود ، در برخی از موارد محدود نواحی مشخصی از بینی مانند پشت نوک بینی بعد از گذشت یک یا دوهفته که هنوز دارای تورم هستند نیازمند تزریق آمپول کورتون می باشند .

تزریق آمپول بعد از جراحی بینی باعث می شود تا از تورمات نا خواسته برروی بینی جلوگیری شود ، گاهی ورم ها طولانی مدت می شوند و بر ظاهر بینی تاثیر می گذارند و زیبایی بینی را دچار تغییر می نماید .

معاینه بینی گوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *