تاثیر خندیدن و حرکات صورت روی مدل بینی
تاثیر خندیدن و حرکات صورت روی مدل بینی
خرداد ۳, ۱۳۹۶
افرادی که آلرژی بینی دارند می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند؟
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶

نکات مهم قبل و بعد از جراحی

نکات ضروری بیماران قبل و بعد از عمل زیبایی بینی

  • تغذیه پس از عمل زیبایی بینی
  • نحوه استراحت و خوابیدن
  • شستشو و مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی
  • نحوه چسب زدن بینی
  • مراجعات لازم به پزشک
  • موارد اورژانسی و فوری بعد از عمل زیبایی بینی
  • آمادگی برای عمل زیبایی بینی

چه مواد غذایی باید پس از جراحی زیبایی بینی ، قبل از بازگشت به یک رژیم غذایی طبیعی خورد ؟ و همچنین برای کنترل تورم پس از عمل زیبایی بینی و همچنین کنترل خونریزی چه کارهایی باید انجام شود ؟

توضیح : مواد جامد در هنگام دفع فشار زیادی وارد نموده و باعث خونریزی در بینی تازه عمل شده خواهد شد.

پاسخ :
کمپرس یخ و همچنین کمپرس های یخی موجود در داروخانه ها تا ۴۸ ساعت پس از عمل زیبایی بینی بسیار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تورم را کنترل نمایید و این کار باعث رفع کبودی بینی و زیر چشم های شما خواهد شد. مایعات داغ و غذاهای پر ادویه باعث گشاد شدن عروق خونی شده و منجر به کبودی و تورم بیشتر در شما خواهد شد . سر خود را بالا نگه دارید و از خوابیدن به صورت افقی جدا خودداری نمایید ، این وضعیت نهایتا تا ۲۴ ساعت پس از عمل زیبایی بینی الزامی خواهد بود. اسپری های بینی و شستشوی بینی بسیار موثر خواهد بود .
شکر و تخم مرغ بلافاصله پس از عمل زیبایی بینی باعث کنترل بهتر تورم ها و کبودی های بینی شما خواهد شد ، البته این نکته را فراموش نکنید که تخم مرغ را باید سرد میل کنید. یکی از دلایلی که به شما توصیه میشود بعد از عمل زیبایی بینی مایعات سرد و شیرین میل نمایید این است که شکر به همراه مایعات سرد باعث کنترل ورم و کبودی پس از عمل زیبایی بینی خواهد شد.

بیماران خوردن غذاهای سبک و نوشیدن مقدار زیادی مایعات را در دو روز اول پس از عمل جراحی بینی رعایت کنند که این شامل : سوپ، ماست، بیسکویت نرم، سیب زمینی له شده، و غیره بوده و دلیل این است که بسیاری از افراد پس از عمل زیبایی بینی به مدت ۲۴ ساعت حالت تهوع داشته و نباید غذاهای سفت و دیر هضم میل کنند.

بعد از عمل زیبایی بینی

بعد از عمل زیبایی بینی درد تا حدودی در صورت شما حس خواهد شد و کمی ناراحتی از بسته بودن بینی و چسب های روی صورت شما . درد و ناراحتی روز اول را باید به راحتی با داروهای خوراکی کنترل کنید ، قبل از مصرف هر گونه دارو پس از عمل زیبایی بینی باید با پزشک خود مشورت نمایید ، مصرف خودسرانه دارو بعد از عمل زیبایی بینی باعث خواهد شد درمان شما به طول بی انجامد و یا خطرات احتمالی در اثر مصرف داروی اشتباه در بدن شما ایجاد گردد .
ناراحتی و درد پس عمل زیبایی بینی ممکن است تا ۷۲ ساعت طول بکشد ولی پس از این زمان باید درد کاهش یافته و آرام شوید ، در صورتی که پس از مدت ۷۲ ساعت درد شدید تر و یا کاهش پیدا نکرد سریعا با دکتر سید علی بصام فوق تخصص گوش و حلق و بینی تماس حاصل نموده تا راهنمایی های لازم به شما داده شود.
کبودی و تورم بعد از عمل زیبایی بینی امری طبیعی بوده و این علائم اغلب در روز دوم بعد از عمل جراحی بدتر و سپس به آرامی بهبود می یابد ، این اتفاق طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد . مقدار کبودی در هر فرد متفاوت است این تفاوت ریشه در قدرت بدن و ساختار بینی شخص و همچنین میزان عمل زیبایی بینی دارد . بیشترین تورم اطراف چشم رخ می دهد، اما برخی از کبودی ها ممکن است در زیر چشم ، گونه و یا پیشانی به وجود آیند.

اگر دچار موارد زیر شدید سریعا تماس بگیرید :

  1. افزایش شدید دمای بدن و مخصوصا ناحیه صورت و بینی
  2. خونریزی شدید و خارج از انتظار و همچنین ضربه ای که باعث خونریزی شدید گردد
  3. افزایش شدید و ناگهانی درد حتی پس از خوردن داروهای تجویز شده

جدول زمان بهبودی پس از عمل زیبایی بینی :
بهبود تقریبی پس از رینوپلاستی به شرح زیر است:
روز ۱ بازگشت به خانه. استفاده از کمپرس سرد به مدت ۲۴ ساعت.
روز ۲-۳ حداکثر کبودی و تورم.
روز ۵-۱۴ بخیه خارجی کشیده شده و بخیه های داخلی نیز یا کشیده شده و یا حل میشوند
۳-۴ هفته تنفس از بینی بسیار بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *