هر آنچه باید درباره جراحی زیبایی بینی بدانیم:

صورت در معرض دید ترین قسمت بدن ماست و بینی در مرکز آن واقع شده و برجسته است لذا اشکالات شمایل بینی برای تمام افراد بوضوح قابل رویت است. جراحی زیبایی بینی و پلاستیک بینی، افزون بر ایجاد تناسب درخود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و عوامل دیگر صورت صورت برقرار می کند. به همین دلیل نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و مجرد درنظر گرفت. رابطه نزدیک بینی با پیشانی، چشم، لب وچانه به گونه ای است که هرنوع نقص دراجزای صورت می تواند براین ارتباط ظریف تأثیر گذارد. به عنوان مثال چانه کوچک ،موجب بزرگ تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت موجب عدم رضایت فرد خواهد شد.

چه سنی برای عمل جراحی پلاستیک بینی مناسب است؟
سن عمل جراحی پلاستیک: در دختران از سن ۱۵سالگی ودر پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل جسمی وفکری وداشتن اندیشه کافی فرد امکان پذیر است.

آیا عمل جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن امکان پذیر است؟
عمل جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن: از آنجا که با افزایش سن بافت های بینی دچار از هم گسیختگی می شوند این امر برظاهر وعملکرد بینی تأثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی دراین افراد موجب جوان به نظر رسیدن وبهتر شدن تنفس می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی روی آن است. افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود. در حالات شدیدتر افتادگی، تنفس از راه بینی ممکن است دچار مشکل شود. این بیماران وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از نفس کشیدن از راه بینی دارند.

آیا وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل جراحی زیبایی بینی تأثیر دارد؟
تاثیر وضعیت روحی روانی افراد در انجام عمل جراحی زیبایی بینی: بدون شک نقش پر رنگی خواهد داشت. چه بسیار بیمارانی که پس از عمل باوجود نتیجه رضایت بخش، به دلیل مشکلات روحی-روانی، وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تحت تاثیر دیگران بودن، از نتیجه عمل خود ناراضی اند.

جراحی زیبایی بینی

شمار زیادی از افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل قابل توجیحی دارند، به مانند کسب موفقیت درتشکیل زندگی زناشویی، یافتن اعتماد به نفس بیشتر دربرخوردهای اجتماعی، جلب رضایت بصری خانواده ودوستان و….. .

دراین مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد شود که تغییرات ظاهری، به نجات ازدواج و روابط زناشویی ، بدست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند. درضمن ضروری است که افرادی که از جراحی انتظاری غیرواقع بینانه دارند، از عمل زیبایی بینی منصرف شوید. همچنین لازم است که جراحی زیبایی بینی درافرادی که دچار بحران های شدید روحی، اضطراب یا هیجان های ناپایدار هستند، به تعویق افتد.

به طور معمول داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی همانی است که از عمل انتظار واقع بینانه ای دارد و برای انجام عمل زیبایی بینی تحت فشار دیگران نبوده و مهمتر آنکه انتظار تغییرات بزرگی رادر بهتر شدن روابط فردی واجتماعی پس از عمل زیبایی بینی خود ندارد و قوی ترین دلیلش برای انجام جراحی زیبایی بینی بهبود شرایط روحی و اعتماد به نقس شخص خود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *