آیا گچ گرفتن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی لازم است؟

معمولا جراحان پلاستیک اقدام به گچ گرفتن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی می کنند. این کار از اهمیت خاصی برخوردار است و چند دلیل عمده دارد. از جمله این دلایل می توان به مورد زیر اشاره نمود.

  1. یکی از دلایل گچ گرفتن بینی بعد از عمل زیبایی بینی حصول شکل و فرم ایده آل برای بینی است که با گچ گرفتن این مسئله تا حدودی رفع می شود.
  2. در بینی بافت ها و نسوج نرمی وجود دارد که با عمل زیبایی بینی تحریک می شوند. این تحریک باعث تورم بافت های نرم بینی می شود که با گچ گرفتن تا حدودی جلوی این تورم گرفته می شود.
  3. بعد از عمل زیبایی بینی ممکن است ضربه ها یا فشارهایی به بینی وارد شود که باعث درد و از بین رفتن فرم بینی شود. گچ گرفتن بینی تا حدودی جلوی این ضربه ها و فشارهای احتمالی گررفته می شود.

امروزه با وجود ابزارهای جدید دیگر نیازی به گچ گرفتن بینی نیست و می توان از قالب های پلاستیکی پیش ساخته استفاده کرد.

از مزایای این قالب های پیش ساخته می توان گفت که سبک تر از گچ هستند و راحت تر تحمل می شوند و همچنین با استفاده از این قالب ها احتیاجی به چسب کاری بر روی بینی وجود ندارد.

دکتر سید علی بصام متخصص گوش و حلق و بینی که مهارت و تجربه فراوانی در زمینه عمل زیبایی بینی دارد می تواند بهترین راه را هم برای جراحی زیبایی بینی و هم برای گچ گیری پس از عمل زیبایی بینی به بیماران ارائه دهد.

گچ گرفتن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *